Yaşam

Kayseri’de Ramazan bir başka güzel olacak

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı’nın huzurunu ve bereketini vatandaşlarla paylaşmaya devam edecek.

Yerel yönetim hizmetlerinin yanı sıra gönül belediyeciliği ve sosyal belediyecilikle vatandaşların gönlüne dokunan Başkan Büyükkılıç, On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’te de Kayserililerin yüreklerine dokunacak.

Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ramazan ayını fırsat bilerek her gün hemşehrilerimizle kucaklaşmaya özen göstereceğiz. Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, Sun Fuarcılık işbirliği ile 12 Mart-7 Nisan tarihleri arasında Ramazan Etkinlikleri düzenleyecek” dedi.

Ramazan Etkinlikleri’nin 1 milyon 260 bin metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük millet bahçeleri arasında yer alan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gerçekleşeceğini duyuran Büyükkılıç, “Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda gerçekleşecek olan program kapsamında, vatandaşlar Ramazan Ayı’nın huzurunu, bereketini, sevincini ve maneviyatını hep birlikte yaşayacak” diye konuştu.

“ETKİNLİKLERİMİZ ADETA BİR ŞENLİK HAVASINDA GEÇECEK”

Başkan Büyükkılıç, etkinliklerin ilahiler ve söyleşiler ile adeta bir şenlik havasında geçeceğini belirterek, “Büyükşehir’in Ramazan etkinlikleri ile Kayseri ramazan bir başka güzel olacak. Teravih namazları öncesi çocuk etkinlikleri, namaz sonrası ise ilahi, konserler, söyleşilerin yer alacağı etkinlikte, hediyelik eşya ve yeme-içme alanları olacak. Etkinliklerimiz adeta bir şenlik havasında geçecek. Etkinlik alanımız, soğuktan etkilenilmemesi için kapalı alanda tek parça çadır içerisinde olacak” ifadelerini kullandı.

HUNAT VE MEYDANDA İFTAR ÇADIRI

Öte yandan Başkan Büyükkılıç, başta Kayseri olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek, Hunat ve Cumhuriyet Meydanı’nda iki farklı iftar çadırı kuracaklarını da söyledi.

Açıklamasında, ‘buyurun dostlar buyurun, Halil İbrahim Sofrası’na diyeceklerini söyleyen Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak iki çadır kurduk. Birisi Hunat Camii’mizin yakınında, bir diğeri de Cumhuriyet Meydanı’nda, sadece belediyenin hizmeti mantığı içerisinde, hayırseverlerimizle, katkı sağlamak isteyen kardeşlerimizle işbirliği halinde ‘buyurun dostlar buyurun, Halil İbrahim Sofrası’na diyeceğiz. Vatandaşlarımız, sıcak çorbalarını, yemeklerini yiyecekler” diye konuştu.

Kaynak : duzgunhaber.com.tr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu